1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası Hediyesi

0
60
1-7-ekim-camiler-ve-din-gorevlileri-haftasi-hediyesi

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası Hediyesi.

Camilerin Dinimizdeki Yeri Ve Önemi Kısaca

Her yılın onuncu ayının ilk haftası Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanır. Kutlamalrın amacı daha çok gençliği din konusunda bilgilendirmeyi ve dini sevdirmeyi amaçlarken, aynı zamanda din ile ilgili yanlış ve yozlaşmış bilgilerin ortadan kaldırılmasını amaçlar.

Bu hafta içerisinde bir çok etkinliklerin düzenlenmesi ile birlikte yarışmalarla gençlere kayda değer çok hoş hediyeler veriliyor. Yapılan yarışmalar din ile ilgili şiir okuma, ilahi söyleme, Kur’an-ı Kerim’ den ayetler okuma gibi çeşitlendirilebilir. Verilen hediyeler ise daha çok Hac ve Umre ziyaretleri olarak gündeme gelir.

1-7-ekim-camiler-ve-din-gorevlileri-haftasi-hediyesi

E tabi hediye bu kadar kıymetli olunca gençler de birbirleri ile yarış içerisine giriyor. Ayrıca bu haftada belediyeler çocukları ve gençleri bilgilendirici ücretsiz kitaplar dağıtıyor.

Cami ve Din Görevlileri Haftasının Önemi – 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası Hediyesi

Cami ve din görevlileri haftasında gençlere ibadethanelerin ve din insanlarının kıymeti anlatılır. Her şeyin gelecek nesiller için düzenlendiği bu ülkede bir takım bağnazların ve din düşmanlarının gençleri nasıl zehirlediği kimsenin gözünden kaçmamaktadır. 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası Hediyesi.

Yapılan yanlışların ve işlenen suçların din eğitimi adı altına saklanarak, dini yobazlaştırmaya çalışıldığı herkesin malumudur. Hal böyle olunca iş yine devlete düşüyor ve bu özel günde gençlere gerekli bilgiler verilerek islamın ne kadar hoş görülü ve aydınlık bir din olduğu anlatılıyor. İşte bu günün önemi buradan geliyor. Amaç aydınlık nesiller yetiştirmek.

Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Ne Hediye Alınabilir?

Camiler ve Din Görevlileri haftasında alınacak hediyeler daha çok manevi değeri olan hediyelerdir. Örneğin Peygamber Efendimiz A.S.’ ın en sevdiği çiçek olan gül, manevi değeri yüksek bir kitap veya Kur’ an olabilir bu hediyeler. Dar gelirli vatandaşlar için düşünülecek olursa bir seccade veya tesbih olabilir.

Hatta şimdilerde yeni yeni moda olan hanımların ev ekonomisine katkı sağlamak için yaptığı özel tesbihler var, bunlar çok uygun hediyeler olabilir. Ayrıca özel ve her zaman hatırlanmak için alınacak bir hediye ise namaz öğreten akıllı bir seccade alınabilir. Daha bunlara eklenebilecek bir sürü hediye var ama önemli olan manevi değeri yüksek olması.