2016 Babalar Günü Ne Zaman

0
434

2016 Babalar Günü Ne Zaman.

Babalar günü bu sene 2016 – 19 Haziran da. Eskiden hatırlıyorum da babalar günü ne zaman kutlanıyor demezlerdi. Okul tatil zamanı son haftasına denk gelen bir tarihte kutlanıyordu okul tatiline denk geliyordu sanırım.

Nesillerin değişmesi ve büyümesi ile babalar günü de değerlendi bence. Ben hatırlıyorum da eskiden yılbaşı da kutlanmazdı. 14 şubat sevgililer günüde kutlanmazdı. Anneler gününde sadece pikniğe gidilirdi.

2000 senesin de doğan çocuklar bu işlere daha bir önem veriyorlar bence.Boşuna milenyum çocukları demiyoruz onlara. Bilişim çağı çocukları onlar.

Peki babamıza onun parası ile ne hediye alabiliriz. Sonuçta babamıza hediye alırken 2 kere düşünüp bir de annemize sorup almalıyız.

Genelde babamızın hediyelere ihtiyacı yok sanırız. Annemize sevgilimize arkadaşımıza verdiğimiz önemi babamıza da vermeliyiz.

Anne ve baba duası peygamberin ümmetine duası gibidir. Sonra anne ve babamızı kıyaslamadan hediye alalım varsın istemiyor gözüksünler.

1 ay ara ile kutlanan bu günlere önem vermeliyiz. Aslında tek bir gün için önemli değil bütün günlere bütün senelere vermeliyiz. Babalarımızın bize nasıl kol kanat gerdiğini unutmamalıyız.

Annemizin bazı olaylardan haberi olsa bile en son babalar duyar ve son noktayı onlar koyar.Annemize nazımız geçse de asıl iş bitirici babalardır. Her zaman babalar sert gözükebilir ağlamayabilir ama onların bizi sevmediği ve empati kurmadığı manasına gelmez.

2016 Babalar Günü Ne Zaman
2016 Babalar Günü Ne Zaman

2018 Babalar Günü Ne Zaman.

Onların hayat tecrübelerinden faydalanıp onlara kalıcı hediyeler almalıyız.

Bir keresinde şu olayı duymuştum. Çocukları anne ve babalarının nikahlarını tazelemişlerdi. Annelerine gelinlik babalarına damatlık alıp nikah töreni düzenlemişler ve bu çok hoş olmuştu.

Hatırlamakta hediyedir karnemizin iyi gelmesi de, onlara güzel bir torun haberi vermekte. Ama sakın huzur evlerini onlara layık görmeyin. Size kendileri diyebilir ben burada daha rahatım, beni buraya yatırın size yük olmak istemem diye. Ama bilin ki evlerin bereketini yaşlılar anneler babalar getirir. Onları arayalım hediye gönderelim saygı gösterip hayat tecrübelerinden faydalanalım.

En güzel hediyeler babalarımızın en güzel sözler annelerimizin olsun. Bir kerede olsa onları hatırlayalım ve güzel bir tatil hediye edelim. 1 senede 1000,00 TL toplayın ve onlara 2 günlük bir gezi planlayın beraber de gidebilirsiniz. Teşekkürler bütün babaların babalar günü kutlu olsun.

2016 babalar günü ne zaman tabi ki 19 haziran yani haziranın 2. haftası 🙂