24 Kasım Öğretmenler Günü İçin Hediyeler

0
1179

24 Kasım Öğretmenler Günü İçin Hediyeler. İnsanlar arasındaki bağları kuvvetlendirmek adına yapılan  hediye…

Aramızdaki bağları kuvvetlendirmek adına elbette. Çıkar gözetmemek gerek , fakat hediye eden kişiye ATM , hediyeye META gözüyle bakacaksak samimiyetimizi gözden geçirmeliyiz.

Bunun için de en samimi olduğumuz insanlara hediyeleri kaliteli ve kullanışlı almalıyız.

Nasıl alacağız ben bunu örneklerim fikir veririm ama asla etki altına alıp şunu alın demem diyemem.

Siz ne alacağınızı iyi bilirsiniz.

Hediye  ; bir çiçek , bir tişört , bir yüzük gibi küçük yada büyük her şey olabilir. Hediyenin neticesi önemlidir. Neden geldiği bir kenara, kimden geldiği önemlidir. Ve gelirken sana ne hissettirdiği…

24 Kasım Öğretmenler Günü İçin Hediyeler

Hediye denen ”şey” her hangi özensiz bir yerden alıp pahalı hediye paketi yapılarak verilmez.

Örneklendirecek olursak; klişeleşmiş olan ama bu kalıba çok uzak olan öğretmenler gününün ele alabiliriz. Geleceğinin ışığı olarak gördüğü öğretmenine olan sevgisini, küçücük yüreğine tıka basa sığdırmış olan bir öğrencinin dalından kopardığı bir çiçek bu mesleğe gönül vermiş eğitmenin  , hayatında aldığı en değerli hediyedir.

24 Kasım öğretmenler günü için hediyeler. Başka ne olabilir. Mesela isme özel kalem ve saat olabilir. Öğretmene ciddi hediyeler de alabilirsiniz. Kişiye özel hediyeler de olabilir işte kullanacağı hediyelerde. Sizi  öğretmeninize hatırlatacak hediyeler de olabilir. Sonuçta size not verirken hediyenize bakıp vermeyecektir. Tamam canım sadece hatırlatmak istedim.

Her ödül de bir hediye değil midir aslında ? Bence öyle… İş yerinde azimle yaptığın çalışmaların övgülerle bahsedilmesi ve sonucunda aldığın zam ya da maaş farkı bir ödülken aynı zaman da hediyedir.

Yine bir kişiye bilgilerin le ışık tutmak , yol göstermek ve onu iyiye yönlendirmekle ona hediye vermiş olmuyor muyuz? Aynı şekilde hayatımızda olan ve her hareketinden , sözünden bir şeyler öğrendiğimiz insanların olması hayatın bize verdiği bir hediye değil midir?

Güzel bir söz de bizlere bir hediyedir İyi hissettiren , iyi hissettirecek herhangi birinden geliyorsa bu ”şey” hediyedir.Kimileri iyi ki geldiler  kimileriniz iyi ki varsınız…

Benden siz kocaman bir ”hoş geldiniz” …  Dilerseniz hediye  , dilerseniz methiye … 😉 Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. 24 Kasım Öğretmenler Günü İçin Hediyeler.