Herkes bir rütbe tutturmuş gidiyor

0
112

Herkes bir rütbe tutturmuş gidiyor. Tutturmuşlar sen nerdesin? diye bir türkü nerde olacak buradayım yok, yok işin olarak nerdesin. Yani şu demek istiyor senin hayatındaki sıfat ne rütbe ne ? maaş ne? peki bunları neden merak ediyorsun hiç düşündün mü?

Allah’ın bize verdiği insan rütbesi yetmiyor mu ? kolumdaki saat cebimdeki para bankamatikteki maaşıma altımdaki arabama göre mi sana göre insanım. Hiç kızmayın alınmayın ama insan insandır rütbesi bu hayatta ne olursa olsun hep aynı kara topraktır sonu. Mezarın buçuk tepe de olsa köyde de karaca Ahmet’te de sen insansın ve insan olarak inşallah öleceksin.

Benim her şeyim var sağlığım yerin de, 1 ekmek parası da kazanıyorum. Daha sı huzurum da var sevincim de seni bumu rahatsız ediyor acaba. Bana bir rütbe yükleyip kendinle kıyaslayıp oh be bunu da geçtik deyince eline ne geçiyor çok merak ettim doğrusu.

Peki şunu sordun mu ? kendine onca sınavı kazanıp onca başarı elde ettin ya büyük sınavı kazanabilecek misin ? derslerine çalışıyor musun ?. Soruları doğru yapıyor musun yani biraz olsun alemlerin rabbi Allah.c.c yaratmış olduğu bu sonsuz boşluktaki küçücük görevinden haberin var mı ? Yoksa sen halen yan komşunun, iş arkadaşının, aldığı evde araba da eşya damı takılı kaldın. Peki şunları biliyor musun atom çekirdeğinin etrafın da sadece 1 saniye de elektronun kaç kez döndüğünü tam 1 milyon kez dönüyor.

Atom Nedir ?

Atomun en küçük yapı taşını çıplak gözle görülemediğini, dünyanın sadece dönerken 3 derece sapmayla bütün insanlığın sonunu getirebileceğini, ve  en önemlisi de bu sistemi yaratan yöneten bir Allah’ın olduğunu ve bize şah damarımız dan daha yakın olduğunu biliyor muyuz ?. Ne istersek Allah’tan isteriz ister sağlık ister para ister sağlık.

Deriz ki Allah’ım hakkımda en hayırlısını ver bana haram lokma yedirme biliyorsunuz ki haramla oluşan her şeyi ancak cehennem ateşi temizler.

Herkes bir rütbe tutturmuş gidiyor.

Beni bir hoca olarak görme ben sade günahkâr bir kulum bize indirilen ve bu dünya da nasıl yaşamamız gerektiğini söyleyen bir kitabımız var sen istersen ona kılavuz diyebilirsin.

Ama bizim nasıl yaşayacağımızı anlatan ve öğütleyen bir kitap. Korkma Arapça bilmene de gerek yok şimdi diyanetin internet sitelerin de hem okunuyor hem de senin anlayacağın gibi yazılarla ayetler anlatılıyor.

İlk emir oku ve öğren bırak milletin ne kadar parası şöhreti ve unvan’ı olduğuna insan ünvanına sahip çık ve hakkını ver. Ben buraya ünvanımı yazarım amma yazınca beni kıskanırsın diye yazmam. Ama ben sana çok doğru dürüstçe bir şey söyleyeyim mi kimseyi kıskanma, Allah’tan başka kimseden korkma, bu patron olur, müdür olur, komutan olur, anne ve babanı hep el üstünde tut, dualarını al, kredi alma verme, bu işlerden uzak durup, gıybet dedikodudan uzak dur, yalan söyleme ve hep pozitif ol.

Suratsız kimseye selam vermeyen cimri olma, biz insanız bırak o ötekileştirdiğin rütbeleri kenara. Sen eşek olarak yaratılmamışsın insan olarak yaratılmışsın şükret ve insan gibi yaşa paylaşmayı öğren kıskanmayı değil.

Herkes bir rütbe tutturmuş gidiyor.

Teşekkür ediyorum hep hediye yazıları olacak değil ya içimizi döktük ne var sende bana yazılarını gönder yayınlarız eşek değiliz herhalde 🙂