Nedir Aşk Sizce ?

0
163

Nedir aşk sizce ? Yada aşktan beklentiniz nedir? Sevilmek mi? İlgi mi? Şefkat mi ? Muhabbet mi ? Yada sadakat mi?

Peki birine aşık olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? Bu konuda herkes klasik birkaç şey söyler ama ben onları anlatmayacağım burada. Birine aşık olduğunuzu anlamak çok  zor değil, çünkü onu gördüğünüzde, onu düşündüğünüzde ve hatta onun adını duyduğunuz anda bile içinize tarif edilemez ve müthiş bir huzur dolar kıpır, kıpır olur içiniz.

Sadece bur dan bile ona aşık olup olmadığınızı, onun doğru kişi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü insan huzur bulduğu insanla mutludur, kendini limanın koylarına sığınan bir gemi gibi hisseder ve siz de onun limanı olmak, onun koylarına sığınmak istersiniz.orda huzur vardır çünkü.Nedir Aşk Sizce ?

H.z Adem babamız H.z Havva annemizi gördüğü ilk anda ona söylediği söz şu: “ Ey Havva sende huzuru, sükûneti buldum.”  Eğer ki siz de karşınızdaki insanda huzuru buluyorsanız, ona aşıksınız demektir. Bu bir hoşlan tı değil, ilgi duymak hiç değil! Saf, temiz, içinde menfaat olmayan bir aşktır bu, aşk…

Peki böylesine aşık olduğunuz birine ne hediye alırsınız? Aklını başından alacak lüks bir ev mi, son model bir araba mı? Yoksa en lüks yerde en lüks otellerde muhteşem bir tatil mi hediye edersiniz? Yada bu kadar abartılı bir lüks değil de herhangi mağazanın vitrininde gördüğü elbise, ayakkabı, çanta yada bir teknoloji ürünü mü alırsınız?

Bence bunlar her ne kadar lüks olursa olsun saf, katışıksız bir aşk için anlamsız, sıradan ve de basit hediyeler kalır. Daha anlamlı ve sıra dışı bir şeyler düşünmelisiniz. Öyle ki hediyenizle ona ne kadar değer verdiğinizi , sizin için çok önemli olduğunuzu ve en önemlisi de sadakatinizi ifade eden bir hediye düşünebilirsiniz. Nasıl bir hediye mi?

Nedir Aşk Sizce

Kuş. Angut kuşu. Hani çoğumuzun ağzında dolanan bir laf vardır, ‘ angut gibi bakmasana!’ deriz boş, boş bakan birine yada laftan anlamayan, aptallık edenlere ‘angut!’ deriz ya; angut’u o kadar küçümsemeyin bence. Çünkü angut kuşu sadakati temsil eder bir yerde.Angut kuşu eşi öldüğü zaman başından bir an olsun ayrılmaz, gözünü ayırmaz eşinden; ta ki ölüm ona da gelene dek. Hatta rakipleri de gelse, tehlikeli bir şey de olsa, yırtıcı hayvanlar da gelse gözünü eşinden ayırmaz başında bekler. Oysa biz insanlar olsak, can derdine düşer kaçar gider kendi hayatımıza devam ederdik hiçbir şey olmamış gibi. Eşinize veya sevgilinize alacağınız en güzel hediye bir çift angut kuşudur ki ona olan bağlılığınızı, sadakatinizi anlatır. Onu ömrünüz boyunca unutmayacağınızı , hep seveceğinizi anlatır.

Angut kuşu sadakatiyle aşk dolu bir hayat sizlerin olsun…