Online Resim Sıkıştırma

0
211

Online Resim Sıkıştırma.

Resim neden sıkıştırılır ? Peki kalitesi bozulmadan resimlerin mb boyutundan kb boyutuna indirmek sıkıştırmak bizim nerde işimize yarar ?
Bu soruların cevabını verip size yerli bir internet sitesini göstermek ve önermek istiyorum. Bu işi yapan çok sayıda yabancı siteler var ama yerlisini tercih ederek sizde bu sektördeki yazılımcı kardeşlerimize destek verebilirsiniz. Aynı e-ticarette olduğu gibi.

Resim boyutunu küçültmek deyince sakın orijinalini küçülttüm kalitesini bozarım düşüncesine kapılmayın. Şöyle örnek verelim sizin çok güzel bir resminiz var ve siz bu kaliteli resmi internette kullanmak istiyorsunuz. Web sitenize yüklediğiniz de bu resim
mb olarak 1.5 mb ve hem kaliteyi düşürmeden hemde resmin boyutunu nasıl 0.100 kb yaparsınız. Bu hem sitenizi hızlı açar hemde resim optimizasyon tam olarak yapılmış olur.

Yani online resim sıkıştırması yaparak sitenizin hem google tarafından hızlı index almasına hemde müşterilerin 2 saniye daha az beklemesine neden olur. Bu da site kalite puanınızı google gözün de yükseltir.

Online Resim Sıkıştırma

Araştırmalara göre hızlı açılan internet siteleri ötekilerine göre daha fazla ziyaret ediliyormuş. Ve google örümcekleri çok az zamanda daha fazla sayfalarını indexliyormuş.

Yaptığınız seo ların etkili olması biraz da hıza bağlı tabi ki kodların da sıkıştırılması gerekli. Biz burada resimlerin nasıl kaliteli olarak sıkıştırabiliriz, hangi programları kullanabiliriz anlatmak istiyoruz çok basit bir biçim de. http://optimizilla.com/ sitesi yerli ve bu iş için biçilmiş kaftan ve daha değişik özellikleri de mevcut.

Bir de program var adı PIXresizer bu programda aynı işe yarıyor internetten online resim sıkıştırma diye ararsanız çıkacaktır. Sadece bunu bilgisayarınıza kuruyorsunuz o kadar.

Genelde bu tarz konular teknolojik bloglarda olur neden hediye blogunda bunları paylaşıyosunuz derseniz herkes yabancı siteleri önermiş.

Ben de yerli bir internet sitesini örnek vermek istedim. Sonuçta yerli malı haftası yapan bir neslin devamıyız en azından okullarda bu günü kutlardık.

Hiç bir yerli olmayan ürün yenmezdi içilmezdi o gün çok güzel olurdu. Ve bize yerli malı kullanma konusu aşılanırdı küçük yaşta 🙂
Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.